Finans

Corona Virüsle Birlikte Değerlenen Kripto Para: CoronaCoin

Her gün, COVID-19 virüsü ya da corona virüs tehdidi nedeniyle Asya’da seyahat aksaklıkları ve halka açık toplantıların yeni hikayeleri var. Kripto para birimi ve geleneksel pazarlar da etkilenmiştir. Bitcoin, İtalya’da virüsün algılanması nedeniyle % 3 değer kaybetmektedir. Virüsün yayılmasını sağlayan kripto borsaları söz konusu olduğunda, CoronaCoin farklı bir anlayış göstermektedir.


Bu kripto para birimi, virüsün yayılma hızına ve global çapta etkisine bakarak değer kazanmaktadır. Olumsuz bir senaryoya göre kurulmuş olan sistem, elbette güvenilir bir para birimi değildir fakat şu an oldukça popüler bir hal almıştır.


Etherium Temelli Para Birimi
CoronaCoin altyapısını geliştiren şirket, Etherium kriptosunu baz aldı. Bu yazılımı geliştiren şirket, amacının kar elde etmek değil farkındalık yaratmak olduğunu söylüyor. Şirket yetkilisine göre CoronaCoin sahipleri, yükselişi fark ettiklerinde durumun ne kadar kritik olduğu hakkında bilgi sahibi olacaklar. Bilim çevresine göre bu durumun herhangi bir etki yaratacağı düşünülmese de bu kripto para, şu an satışa sunulmuş durumdadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı