Trend

Corona Virüsün Yeni Belirtisi!

Corona Virüsün Yeni Bir Belirtisi Daha Çıktı!

Bütün dünyada oldukça fazla ölümlerin gerçekleştiği corona virüs hastalığını taşıyan kişilerde birçok belirtilerin olduğu bilinmektedir. Özellikle yüksek ateş, öksürük, halsizlik ve nefes darlığı ilk belirtiler arasında bulunmaktadır. Covid-19 virüsünü başka kişilerden ve temas yoluyla alan insanların bazıları bu hastalığı ayakta geçirebilmektedir. Astım, solunum güçlüğü yaşayan kişiler, kalp hastaları ve yaşı ilerlemiş kişiler daha fazla risk altındadır.

Bütün bu belirtilerden başka corona virüsün yeni bir semptomu daha ortaya çıkmıştır. Ayak parmaklarında ve ayak tabanlarında morarma ve kızarıklık Covid-19 mikrobunu taşıyan kişilerde görülen belirtiler arasında yer aldığı keşfedilmiştir. Kızamık şeklinde olan lekeler morarma olarak da kendini göstermektedir.

Ayaktaki Kızarıklıklar İle Covid-19 Belirtisi

Uzmanlar, ateşi yüksek olan ve kuru öksürük şeklinde başlayan corona virüs belirtilerinin yanı sıra ayakta oluşan kızarıklıklarla daha şiddetli belirtiler ortaya çıkmadan önlem alınmasında faydalı olacağı kanaatindeler. Yeni keşfedilen bu belirti Covid-19 virüsünü taşıyan kişilerde sıklıkla görülmektedir. Avrupa’da birçok hastada bu belirtiler görülmüştür. Ayaktaki kızarıkların Covid-19 hastalığının semptomu olarak ortaya çıktığı gözlemlenmiştir.

Bu durumun kendinde olduğunu gören kişiler belki de corona virüse mikrobuna karşı erken bir uyarı aldıklarını da düşünebilirler. Boğaz ağrısıyla birlikte kişiler tat alma ve koku duyularını da kaybediyorlar. Yeni bir belirti de ayaktaki kızarıklık. Bakalım bu mikropla ilgili daha ne gibi belirtiler ortaya çıkacak? Doktorlar bunun gözlemi içerisinde olurken bulunacak olan aşı da diğer bir önemli konudur.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı