Trend

Corona’ya Çözüm Bulduğunu Söyleyen Bilim İnsanı Öldürüldü

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne sebep olan COVID-19 salgınına karşı çok önemli bir buluşun sonuna yaklaştığını söyleyen Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Bing Liu, silahlı saldırı sonucunda öldü.

Amerika’da yayın yapan CNN kanalından yapılan habere göre, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde bulunan Pittsburg Üniversitesi’nde görev yapan Çinli bir araştırmacı olan Bing Liu, evinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre Bing Liu, öldürülmesinden önce COVID-19 salgınıyla ilgili bir buluşun eşiğindeydi.

32 yaşındaki Bing Liu, polis raporlarına göre boyun, baş ve gövdesinden vurularak hayatını kaybetti. Ayrıca polisten yapılan açıklamaya göre Bing Liu’nun ölümünden 2 saat sonra evinin yakınlarında araba içerisinde 1 adet daha ceset bulunduğunu belirtti. Araç içerisinde bulunan cesedin, Hao Gu olduğu ve Bing Liu öldürdükten sonra aracına giderek intihar ettiği söyleniyor.

COVID-19 Salgınına karşı çok önemli bir buluşun eşiğindeydi

Bing Liu’nun Çin asıllı olduğu için öldürüldüğüne dair herhangi bir iddia ya da şüphe bulunmuyor. Ayrıca polis tarafından yapılan açıklamaya göre Bing Liu ve Gu, daha önceden birbirlerini tanıyor olabilirler. Polisler bu iki kişi arasında daha önce bir bağ olup olmadığını araştırıyor. Pittsburgh Üniversitesi, “verimli bir araştırmacı ve ilham alınacak bir kişiliğe sahipti” diye tanımlarken Bing Liu’nun ölümü nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını dile getiren meslektaşları onun çalışmalarına kaldığı yerden devam ederek onu onurlandıracaklarını dile getirdiler.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı