Finans

Covid-19 ile Beraber Dijital Dönüşüm: E- Doktor Uygulaması

Ülkemizde corona virüse karşı birçok önlemler alındı. İnsanların toplu olarak bulunduğu yerlere el konuldu. Otel, restoran, lokanta, çay bahçeleri, hamam sauna gibi toplu bulunulan mekanlar kapatıldı. Birçok yere gidilerek yapılması gereken işlemler teknolojik olarak internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bu durum sağlık sektöründe de kullanılmaya başlandı. İnsanların acil durumlar haricinde hastaneye gitmemeleri tavsiye edildi.

Covid-19 denilen bu virüsün hastaneye gidilince yayılma hızının fazla olduğu söylenince; insanların doktor ihtiyaçları için E- doktor uygulaması başlatıldı. Kişilerin sağlık sorunları gönüllü doktorlar tarafından değerlendirilerek; uzaktan yardım ve tedavi kişilere sunuldu. İlginin fazla olmasından ve doktorların insanlara yetişememesinden dolayı bazı özel hastanelerde uzaktan yardım konusuna el attı ve E- doktor hizmetini başlattılar.

E- Doktor Hizmeti Veren Özel Hastaneler
Acıbadem, Memorial ve diğer özel hastaneler 7/24 kişilerin sağlıkları ile ilgili uzaktan tedavi yöntemine geçtiler. Kişilerin şikayetleri uzman doktorlarca dinlenerek; tanının konulması, tetkiklerin yapılması için online görüşme yapılması sağlandı. Görüntülü bir şekilde doktorunuzla görüşme yaparak sağlık sorunlarınızı doktorun kontrolünde gerçekleştirilen bu yöntem hastaneye gitmeden tedavi edilme olarak kişilere sunuldu.

Yapılması gereken tahlillerde evinizde hizmet de alabiliyorsunuz. Yazılan reçeteler hastanenin uygulaması üzerinden eczacınıza gönderiliyor ve ilaçlarınızı temin edebiliyorsunuz. Muayenenin zorunlu görüldüğü durumlarda hastanede muayene gerçekleştiriliyor. Özel hastanelerdeki bu uygulama ile ilgili ücretleri kredi kartınız ile ödeyebiliyorsunuz. Herhangi bir sağlık sigortanız varsa bu durum sistemden görülüyor ve size ona göre bir ücret çıkıyor.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı