Trend

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siber Olaylara Müdahale Açılışına Katıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi için düzenlenen açılış törenine katılım sağladı. Tören Ankara’da gerçekleştirildi.


Siber Güvenliğe Dair Açıklamala
Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu açılışta, sınırlarımızın güvenliği kadar elektronik sistemlerimizin de güvenliğinin önemli olduğuna değindi. Türkiye’ye ait olan ve ülkeye dair bilgileri içeren verilerin Türkiye de kalmasının önemine değindi. Verilerin korunması ve her hangi bir siber saldırı girişiminin engellenmesi için akıllı sistemlerinin üretilmesinin önem taşıdığını vurgulayan Recep Tayyip Erdoğan, bu yönde yapılan yeni gelişmeleri desteklediğini açıkladı.


Cumhurbaşkanı, Teknoloji bağımlığının ise bir tehdit olduğuna teknolojinin belirli bir sorumluluk hissi kapsamında kullanılması gerektiğine değindi. Teknolojik bağımlığın tüm dünyayı etkileyen olumsuz bir faktör olması ve teknolojinin yenilikçi projeleri destekleyici alanlarda kullanılmasının gerekliliği hakkında detaylara açılış kapsamında dikkat çekildi.

Etiketler

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı