Kariyer

Disney’den TikTok’a Yeni CEO

Disney yöneticiliğinden ayrılan Kevin Mayer, dünyanın en ünlü video paylaşım uygulamalarından biri olan TikTok’un yeni CEO’su oldu. Kevin Mayer aynı zamanda TikTok’un ana şirketi olan ByteDance’te Operasyon Sorumlusu olarak görev yapacak.

Disney’de uzun yıllar yayın işleri sorumlusu olarak gören yapan Kevin Mayer, görevinden istifa ederek popüler video paylaşım uygulaması olan TikTok’un CEO’su oldu. Mayer aynı zaman da TikTok’un ana şirketinde de görev yapacak.

Disney CEO’su Bob Chapek, Kevin Mayer’in TikTok CEO’su olarak göreve başlaması hakkında açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi: “Kevin son yıllarda doğrudan tüketiciye yönelik işlemlerimizin başında yer alarak uzun yıllar boyunca şirketimizin üstünde çok etkili izler bıraktı.” 

ByteDance şirketi tarafından yapılan basın açıklamasında ise, “ Kevin Mayer, küresel gelişimi sağlamaktan ve kurumsal gelişim, pazarlama, denetleme, hukuk, satış ve kamu işleri dahil bir çok alanda kurumsal faaliyet işlerini denetlemeden sorumlu kişi olacak.” ifadelerine yer verildi. Mayer, göreve gelmesiyle birlikte dünyanın en ünlü sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Facebook ve Snapchat gibi uygulamalar ile zorlu bir rekabet içinde yer alacak.  

Kevin Mayer’in Disney’deki en büyük başarısı Disney+

2019 Kasım ayında başlatılan akış hizmeti Disney+’ın geliştirilmesinde en önemli isimlerinden biri Kevin Mayer olmuştu. Disney+ nisan ayında toplamda 50 milyon aboneye ulaşarak çok önemli bir kazanım sağlamıştı. Kevin Mayer ayrıca Marvel Studios, 21st Century Fox ve Pixar’ın Disney tarafından satın alınmasında önemli roller üstlenmişti.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı