Trend

Donald Trump: Sosyal Medya Platformlarını Kapatacağız

ABD Başkanı Donald Trump’ın posta yoluyla oy kullanılmasıyla ilgili tweetine Twitter’ın ‘gerçeklere ulaşın’ uyarı bağlantısı eklemesinin ardından Donald Trump, yeni bir tweet atarak ABD’de sosyal medya platformlarını yasaklamakla tehdit etti.

Donald Trump, hem başkanlık seçimlerinden önce hem de başkan olduktan sonra Twitter’ı aktif şekilde kullanıyor. Lakin Twitter’ın ‘yalan’ haberler üzerine başlattığı uygulamalar, ABD Başkanı Donald Trump’ın canını sıkmaya başladı. ABD’de kasım ayında gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde COVID-19 salgını sebebiyle Trump, posta yolu ile oy kullanılması konusunda iki tweet atmıştı. Bu iki tweete Twitter tarafından ‘Posta yoluyla oy kullanmakla ilgili gerçeklere ulaşın’ hakkında bir uyarı bağlantısı eklemişti.

Donald Trump: Sosyal medya uygulamalarını ya düzenleyeceğiz ya da kapatacağız

Trump’ın attığı tweetlere Twetter tarafından ‘gerçeklere ulaşın’ bağlantısı eklemesinin ardından ilk olarak Twitter’a saldıran ABD Başkanı Trump, sonrasında sosyal medya uygulamalarını kapatmakla tehdit etti. Trump, yeni tweet atarak “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının muhafazakârların sesini tamamen susturduğunu düşünüyor. Bu gerçekleşmeden önce onları güçlü bir şekilde düzenleyeceğiz veya kapatacağız” dedi. Donald Trump’ın attığı tweet’te yer alan ‘onları’ kelimesi ise tahmin edilebileceği gibi sosyal medya uygulamalarını işaret ediyor.

Twitter’ın yaptığı hamleleri sert bir dilde eleştiren Trump, sosyal medya uygulamalarıyla ilgili bir tweet atarak başkanlık seçimleriyle alakalı şüpheli iddialarını tekrarlamayı ihmal etmedi. Trump, kasım ayında gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde posta yoluyla oy kullanımının hileye sebep olacağının altını çizerken, sosyal medyayı da temizleme çağrısı yaptı.

Twitter sözcüsü, Trump’ın tweetlerine bağlantı yerleştirilmesiyle alakalı olarak, Trump’ın tweetlerinin kasım ayında yapılacak olan başkanlık seçimleri için ek bilgiye ihtiyaç duyduğunu ve yanıltıcı bilgiler oluşmaması için ek bağlantı yerleştirdiklerini açıkladı.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı