Trend

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Dünya sağlık örgütü yaptığı açıklamasında: Türkiye COVID-19 salgınına karşı yaptığı çalışmalar ile olumlu yönde ilerleme gösterdiğini açıklayarak, yapılan test sayılarına göre iyileşme oranlarında dengeli bir ivme yakalamaya başladığını duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) COVID-19 salgınına karşı yaptığı Avrupa Bölgesi toplantısında Türkiye’nin korona virüsü salgınına karşı olumlu gelişmeler gerçekleştirdiğini söyleyerek iyimser bir yaklaşımda bulundu.

Türkiye COVID-19 Salgınını Dengelemeye Başladı

WHO’nun yönetim ekibinde bulunan Catcherine Smallwood, BBC Türkçe yayın kuruluşunda yaptığı açıklamalar sırasında sorulan: Türkiye’de vaka ve ölüm oranında bir dengelenme yakaladığı söylentileri mevcut bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? sorusuna cevap olarak; Türkiye’de şu anda vaka sayısının 100 bin insana yaklaştığını belirterek, “Artışların belirli bir oranda devam ettiğini görüyoruz. Lakin Türkiye salgının başladığı andan itibaren aldığı önlemler neticesinde gerek ölüm oranları gerekse enfekte olan insan sayısında iyimser anlamda bir azalma meydana geldiğini söyleyebiliriz.” dedi. Bu dengeleme olsa da halen vaka sayısının arttığı açıklamalarında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa temsilcisi Hans Kluge yaptığı açıklamada Avrupa COVID-19 salgınına karşı ölümlerin yarısından fazlası yaşlı bakım evlerinden kaynaklandığını söyledi. Kluge, bu durumun insanlık açısından olası bir insani trajedi olarak nitelendirdi. Yaşlı bakım evlerinde salgının başladığı günden itibaren gerekli tedbir ve önlemlerin yetersiz kaldığını açıklayarak 2020 yılı itibariyle akla hayale gelmeyecek bir şekilde kötü bir durum açıklamalarını yaptı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı