Finans

Dünyanın İlk Trilyoneri: Jeff Bezos

E-ticaret sitesi Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un dünyanın ilk trilyoneri olacağı iddiası Twitter’i salladı. Şu anda toplam 143 Milyar Dolar serveti olan Amerikalı girişimci Jeff Bezos, COVID-19 salgını sebebiyle artan hisse değerleriyle servetini katlıyor.

E-ticaret ve bilişim şirketi olan Amazon ile birlikte The Washington Post ve Blue Origin gibi dünyanın en iyi şirketlerinin de sahibi olan Jeff Bezos, dünya genelinde en zengin insan olarak biliniyor. Toplam serveti ise 143 Milyar Dolar. COVID-19 salgını tüm dünyayı etkilerken Jeff Bezos’un serveti her geçen gün katlanarak artıyor. 2020 yılının başından şu ana kadar Bezos’un serveti 25 Milyar Dolar artış gösterdi. 

2020 yılının başından beri serveti 25 milyar dolar arttı

Compareisun, Çarşamba günü özel olarak yayınladığı raporda 2026 yılında Bezos’un net servetinin 1 Trilyon Dolar’a ulaşacağını açıkladı. Bu raporun açıklanmasından sonra Twitter’da ‘Jeff Bezos Trillionaire’ ifadesi bir anda gündem oldu. Lakin başarılı girişimcinin dünyanın ilk trilyoneri olması için çok uzun yıllar var.

Amazonda’ki hissesi %11,2 olan Bezos’un net serveti 143 Milyar Dolar

COVID-19 salgını sebebiyle alınan önlemler ile evinde kalmak zorunda kalan insanlar, dışarı çıkmadıkları için internet üzerinden alışverişe yöneldi. Bu nedenle Amazon’un hisselerinde de çok ciddi bir artış yaşandı. Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon, 2020 yılının ilk 3 ayında 75 Milyar Dolarlık satış gerçekleştirdi. 2019 yılının ilk 3 ayında da 60 milyar dolarlık satış yapmıştı.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı