Teknoloji

E-Devlete Yeni Özellik: Herkes Bankalara Ulaşabilecek

E-Devlet sistemine yeni genel özellik sayesinde artık vatandaşlar hangi bankalarda aktif bir mevduat / katılım fonu olduğunu sorgulayabilecek.
Finans ve bankacılık sektörünün teknoloji ile entegre olmasıyla her geçen gün sunulan imkânlar artmaktadır. Özellikle mobil bankacılık, bu konuda vatandaşlar için en büyük kolaylıklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. E-Devlet sistemine yeni getirilen özellik ile dijital bankacılık, e-Devlet platformunda da kendini gösterdi.


Mevduat / Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama Hizmeti
Önceki yıllarda sisteme aile soyacağı sorgulama, GSM operatörlerinin abonelik hizmetini yapma gibi pek çok özellik e-Devlet sistemi ile vatandaşların online kullanımına sunulmuştur. Sisteme yeni getirilen özellik ise vatandaşlar için bir bankacılık çözümü niteliğinde. Mevduat / Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama hizmeti ile hangi bankada mevduat / katılım fonu hesabınız olduğu bilgisine kolayca ulaşma imkânınız bulunmaktadır. Bununla birlikte yalnızca sorgulama yapacağınızı da bilmeniz gerekmektedir. Bu hizmet ile hesaplarınızdaki detaylara ulaşma imkânınız bulunmamaktadır. Hizmet yalnızca kişileri bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. İspat hukuku açısından herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır.


E-Devlet Mevduat / Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama
E-Devlet sistemi üzerinden mevduat / katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama hizmetinden faydalanabilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/bddk-mevduatkatilim-fonu-hesabi-bulunan-banka-sorgulama linkine tıklayarak hizmete ulaşım sağlayabilirsiniz. Hesabı bulunan banka sorgulama işlemi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından sağlanmaktadır.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı