Trend

EGM, Sosyal Medya Bürosu Kurdu

Yeraltı dünyasının aktif olarak kullandığı sosyal medya platformları için KOM Daire Başkanlığı bünyesinde Sosyal Medya Bürosu kuruldu. Sosyal Medya Bürosu’nun ilk operasyonu ise geçen haftalarda yapılan Hijyen operasyonuydu. 

Sosyal medya uygulamaları ve iletişimimizin dijitalleşmesi nedeniyle günlük hayatımızın çoğunu dijital ortamlarda geçiriyoruz. Bu ortama yeraltı dünyası da ayak uydurmayı başarmış durumda. Yeraltı dünyasının en tanınan isimleri artık sosyal medya uygulamaları üzerinden ‘fan’ ve ‘resmi’ sayfalar açarak paylaşımlarda bulunuyorlar. Açılan bu sayfalar yüz binlerce kişi tarafından da takip ediliyor. Yeraltı dünyasındakiler ilk olarak Facebook kullansalar da ilerleyen zamanlarda Instagram ve Twitter’i da aktif olarak kullanmaya başladılar. 

Hürriyet’ten Musa Kesler’in özel haberine göre, caps, klip ve video mesajları sosyal medya uygulamalarında çok aktif olarak kullanılıyor. Yeraltı dünyasının tanılan isimlerinin paylaşımları binlerce kişi tarafından beğeniliyor. Ayrıca bu isimlerin kendilerine özgü sloganları bile var. Dünyanın en tanınmış yeraltı isimlerinden birinin sayfası Facebook yönetimi tarafından kapatılmıştı. Bunun üzerine hayranları onun adına bir sayfa açarak kullanıcıların sayfayı beğenmesini ve takip etmesini istedi. Bu hayran sayfası ayrıca Facebook’u sert bir dille uyardı. Gün geçtikçe yeraltının ünlü isimleri sosyal medya uygulamaları aracılığıyla birbirlerine racon kesmeye başladı. Bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesindeSosyal Medya Bürosu’ kuruldu. Bu büro elemanları genç polisler ve ünlü yeraltı isimlerinin paylaştığı her paylaşımı detaylı şekilde inceliyor. 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı