Trend

Elektronik Bileklik Uygulaması Başladı: Cezası 3.150₺

Koronavirüs pandemisi devam ederken, karantinada kalması gereken vakaların izolasyon süreçlerinin sağlıklı ilerlemesi için elektronik bileklik uygulamasının düğmesine basıldı. Pilot şehir olarak belirlenen Kırıkkale’de başlayan elektronik bileklik uygulamasında bilekliği çıkaran kişiler para cezası alacak. Elektronik bileklik vasıtasıyla karantinada kalması gereken vatandaşların ev izolasyonunu ihlal edip etmedikleri kontrol edilecek.

 

Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayılarının son günlerde artmasıyla birlikte daha güçlü önlemler alınmaya başlandı ve Sağlık Bakanlığın tarafından geçtiğimiz haftalarda duyurulan Elektronik Bileklik uygulamasının düğmesine basıldı. Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin de konu ile alakalı yaptığı açıklama üzerine bu elektronik bileklikler, Covid-19 tanısı koyulan ve ev karantinasında kalması gereken vatandaşların ev izolasyonunu ihlal edip etmediklerinin kontrolü için kullanılacak.

 

Şu anda pilot bölge olarak seçilen Kırıkkale’de başlayan elektronik bileklik uygulamasında, ev izolasyonunu ihlal eden vatandaşların bilgileri düzenli olarak sinyallerle Sağlık Bakanlığı’na iletilecek. Ev izolasyonundaki hastalar süreci ihmal ederlerse ya da bilekliği çıkarmaya çalışırlarsa, 3.150₺ para cezasına çarptırılacaklar.

 

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı