Trend

Elon Musk, ABD’deki COVID-19 Kısıtlamalarını Twitter’dan Eleştirdi

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, COVID-19 virüsü sebebiyle ABD’de uygulanan kısıtlamalara eleştirilerde bulundu. Elon Musk, Twtitter’dan yaptığı paylaşımda ABD’deki sokağa çıkma yasaklarının bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi.

Dünyada COVID-19 salgınının en fazla yayıldığı ve ölüm oranlarının en fazla olduğu ABD, dünyadaki ölüm ve vaka sıralamasında ilk sırada yer alıyor. ABD’de Salı günü, COVID-19’a yakalanan vaka sayısı 1 milyon kişiyi geçti. ABD hükümeti ve yerel eyalet valileri, COVID-19 salgınına karşı önlemler almaya devam ediyor. ABD’de COVID-19 salgınına karşı alınan önlemler arasında sokağa çıkma yasağı uygulanmış ve işletmeler kapatılmıştı.

COVID-19 salgınına karşı ABD’de alınan sokağa çıkma yasağı önlemi ve işletmelerin kapatılması halk tarafından sert protestolara neden olmuştu. Tepki gösterenlerin arasında Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk da yer alıyor.

Elon Musk, sokağa çıkma yasağının kaldırması gerektiğini söyledi

 

Elon Musk, Twitter’dan dün gece paylaşımlar yaparak COVID-19 salgınına karşı alınan önlemleri eleştirerek, kısıtlamaların bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi. “Özgür Amerika” şeklinde tweet atan Musk, Cuma günü kapalı olan işletmelerin bir kısmının açılacağını söyledi. Ayrıca Teksas eyaletinin örnek bir duruş sergilediğini ve diğer eyaletlerin örnek alması gerektiğini söyleyerek “Halkın özgürlüğünü geri verin” yorumuyla eleştirilerde bulundu.

Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar sonucunda takipçileri ikiye bölündü. Ayrıca Elon Musk COVID-19 salgını başladığı andan itibaren Tesla fabrikalarında solunum cihazları üreterek ABD’de bulunan 50 hastaneye toplamda 1.000 solunum cihazı vermişti.

COVID-19 Tesla’yı olumsuz etkiledi

COVID-19 salgınının en çok etkilendiği ülke olan ABD’de fabrikalar durma noktasına gelmişti. Bunların başında da Kaliforniya eyaletinin Fremont şehrinde bulunan Tesla’nın montaj fabrikası geliyordu.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı