Finans

Elon Musk Dünyanın En Zengin 3. İnsanı Oldu

Dünyanın dev otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Tesla hisselerinde yaşanan yükselme ile birlikte servetine servet kattı ve dünyanın en zengin 3. İnsanı oldu. Musk’ın toplam serveti 118 milyar dolara yaklaştı.

 

Dünyanın teknoloji devlerinden SpaceX ve Tesla’nın CEO koltuğunda oturan Elon Musk, dünyanın en zenginleri listesindeki sırasını yükseltmeye devam ediyor. Dünyanın en zengin 3. insanı Mark Zuckerberg’in tahtını sallayan Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla hisselerindeki %13’lük artışla, Zuckerberg’in önüne geçmeyi garantiledi.

 

Tesla S&P 500’e katıldığında, şirketin hisse senetleri büyük bir sıçrama yaşamıştı. Yalnızca bulunduğumu yıl içerisinde dahi hisselerde %500 artış yaşayan Tesla, Elon Musk’ın kasasına hazineler doldurdu. Musk’ın serveti 15 milyar dolarlık bir artışla 118 milyar seviyelerine ulaştı.

 

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise 106 milyar dolarlık servetiyle, Bloomberg Billionaires Index’e göre şu anda 3. Sırada yer alıyor ancak Bloomberg henüz Elon Musk’ın Tesla hisselerinin artmasıyla ulaştığı serveti göstermiyor. Yani açıklanmayan resmi verilere göre Musk’ın 3. Sıraya yerleştiğini söyleyebiliriz. Elon Musk’ın önündeki 2 zengin isimden ilki, 184 milyar dolarlık servetiyle Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve 130 milyar dolarlık servetiyle Microsoft’un kurucusu Bill Gates. Bill Gates, geçtiğimiz yıllarda servetinin 50 milyar dolardan fazlasını hastalıklarla mücadeleye ayırmıştı.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı