Finans

Elon Musk Tweet Attı, Tesla Değer Kaybetti

Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olan ve aynı zaman da Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk, Twitter’da bir tweet atarak Tesla’nın tam 14 milyar dolar zarar etmesine neden oldu.

Son zamanlarda COVID-19 salgını ile attığı tweetler ile dünyanın gündemine gelen ve eleştirilerin hedefi olan Elon Musk, dünyanın en zengin insanlarından biri olsa da attığı tweet sonucunda Tesla’nın değer kaybetmesine neden oldu. Dünyaca ünlü Forbes dergisinde yayınlanan ve dünyanın en zengin insanları arasında gösterilen milyarder Elon Musk’ın şirketlerinin toplam değeri ise 36,6 milyar dolar. Bu servet ile dünyanın en zengin insanları arasında 23. sırada yer buluyor. Buna rağmen Elon Musk, büyük dikkat ve hassasiyetle hareket etmek yerine bir tweet atarak şirketinin değer kaybetmesine sebep oldu.

Musk, “Tesla’nın hisse senedi fiyatı çok yüksek”

Dünya üzerinde yüzbinlerce elektrikli araç üreten Tesla, Musk’ın bir tweet atması sonucunda tarihinin en hızlı düşüşlerinden bir tanesini gördü. Bir tweet yüzünden tam 14 milyar dolar değer kaybetti. Oysaki Tesla bu yılın başında oldukça etkili bir şekilde yükselen Tesla’nın değeri Elon Musk’un tweet atması sonucunda değer kaybetmesine neden oldu. Ayrıca net servetinde de azalma olan Musk, 2018 yılında attığı bir tweet sebebiyle de 20 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı