Trend

Elon Musk, Twitter’da Profil Fotoğrafını Değiştirdi, Bitcoin Rekor Kırdı

Daha önce yaptığı paylaşımlar nedeniyle kripto borsasını etkileyen Elon Musk, gün gece değiştirdiği profil fotoğrafıyla Bitcoin’de benzer bir etki yarattı. Musk’ın profil fotoğrafının değiştirmesinin ardından Bitcoin’i yeniden tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Kripto para borsasının en bilindik birimlerinden olan Bitcoin (BTC), haftalardır gündemden düşmemeye devam ediyor. Gün gece yarısında SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu ve CEO’su ELon Musk, yine borsayı etkileyecek bir hareket yaptı. Elon Musk, Twitter’daki profil fotoğrafında Bitcoin’e yer verdi.

Geçmiş dönemlerde de yaptığı paylaşımlar nedeniyle Bitcoin’in fiyatının artmasına neden olan Elon Musk, profil fotoğrafını değiştirmesinin ardından yine aynı etkiyi yarattı. Gün içinde 55 bin dolar seviyelerini görerek bir rekor daha kıran Bitcoin, Musk’ın profil fotoğrafını değiştirmesinin ardından 56 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Biitcoin’in yeni “tüm zamanların en yüksek değeri” 56.609,14 dolar oldu.

 

Profil Fotoğrafını Değiştirdiğini Paylaşımlarla Gösterdi

Elon Musk, profil fotoğrafını değiştirdikten sonra bu değişikliği göstermek amacıyla Twitter’dan bir paylaşım yaptı. “Yalnızca bir günlüğüne.” İfadesine yer veren Musk, bu paylaşımı yaptıktan 1 saat sonra “Sadece kalbinizle bir alev başlatmak istedim” dedi. Musk’ın kullandığı profil fotoğrafıysa daha önce karşımıza çıkmıştı. 

Elon Musk, daha önce aynı profil fotoğrafını 2018 yılının ekim ayında kullanmıştı. Fakat Musk, o zaman Twitter’da profil fotoğrafını değiştirdiğinde Twitter tarafından engellenmişti. Twitter, Elon Musk’ın hesabını ele geçirmiş olduğundan şüphelenerek Musk’ın hesabını geçici olarak engellemişti.

Tek yükselen Bitcoin olmadı 

Bitcoin gece 04.00 sularında yeni bir rekora imza atarken sabah saatlerinde Ethereum da da beklenen hareketlilik görüldü. Bitcoin yeni bir rekora imza attığı saatlerde Ethereum’un seviyeleri 1.940 dolar seviyelerindeyken saat 05.00 itibariyle yükselişe geçerek 2.000 dolar seviyelerinin üstünü görerek barajı aşmayı ve yeni bir rekor kırmayı da başardı. Kripto para borsasındaki hareketliliğin bir süre daha böyle devam etmesi bekleniyor.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı