Trend

Elon Musk : Üniversiteler Eğlenmek İçin…

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, üniversitelere ilişkin yapmış olduğu açıklamalarla dikkat çekti. Elon Musk, katıldığı bir konferansta üniversite eğitimi hakkında yaptığı açıklamada, “Üniversiteler eğlenmek ve işlerini yapabileceğinizi göstermek için var, öğrenmek için değil” dedi.

Satellite 2020 konferansına katılan Elon Musk, imkânı olmayan öğrencilerin üniversite masraflarını nasıl karşılayabileceği ve üniversitelerin kapsamlarının nasıl arttırılabileceği sorularına cevap olarak “Bir şeyler öğrenmek için koleje ihtiyacınız yok” cevabı ile herkesi şaşırttı. Üniversitelerin sinir bozucu ödevlerden ibaret olduğunu söyleyen Musk, üniversitelerin en önemli özelliklerinden birinin iş hayatından önce kendi yaşlarındaki insanlarla zaman geçirme imkânı tanıdığını söyledi.

Bill Gates ve Steve Jobs Gibi İsimler Üniversite Mezunu Değil
Açıklamasının devamında Tesla’nın işe alım süreçlerinde üniversite mezunu olmanın bir parametre olmadığını da sözlerine ekleyen Musk, üniversitelerin bir şey öğretmediğini düşündüğünü söyledi. Bu düşüncesine dayanak olarak ise Bill Gates, Steve Jobs ve Larry Ellison gibi isimlerin üniversite mezunu olmadığını gösterdi. Sayılan isimlerin tamamının dünyaca ünlü firmaların CEO’su olduğu biliniyor. Larry Ellison, Steve Jobs ve Bill Gates isimlerinin bir diğer ortak yanı ise üniversiteyi bırakmış olmaları. Elon Musk açıklamalarının devamında bu isimlerin istisnai yetenekler olabileceklerini ve bu nedenle kanıt olarak sunmak istemediğini de belirtti.

Elon Musk‘ın Pennsylvania Üniversitesi’nden fizik ve ekonomi dereceleri olduğu biliniyor. Pennsylvania Üniversitesi’nden

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı