Trend

Elon Musk’ın Eşi, Oğullarının İsmini Değiştirdiklerini Açıkladı

Elon Musk’ın Eşi Grimes, sosyal medya platformu Instagram üzerinden paylaşımda bulunarak yeni doğan çocuğunun ismini değiştirdiklerini açıkladı. Elon Musk ve Eşi Grimes, “X Æ A-12” olan çocuklarının ismini “X Æ A- Xii” olarak değiştirdiler. Bu isim değişikliğinin kesin bir nedeni olmasa da kanunlara göre değiştirildiği düşünülüyor.

Dünyanın en fazla takip edilen girişimcilerinden biri olan Elon Musk, hem çalıştığı projeler hem de şirketleri ile ön planda olan isimlerden bir tanesi. Bugüne kadar polemik ve açıklamalar ile dünyanın gündeminde olan Elon Musk, son olarak yeni doğan çocuğuna “X Æ A-12” ismini koyarak dünyanın gündemine oturmuştu.

Elon Musk’un eşi Grimes, dün Instagram üzerinden bir paylaşım yaparak oğullarının isimlerini değiştirdiklerini açıkladı. Grimes, yeni isimden oldukça memnun olsa da isim değişikliği hakkında detaylara yer vermedi. 

Elon Musk ve Grimes’in yeni doğan çocuklarının ismi: X Æ A-Xii

Eski isminde yer alan ‘12’ rakamının yerine Romen rakamı olan ‘Xii’ getirildi. Bu değişim ile aslında rakam yerine Romen rakamı ile 12 yazıldı.

İsim değişikliğinin sebebi ne?

Yeni bir bebek dünyaya geldiği zaman isim verilirken o ülkenin yasalarına göre isim verilmesi gerekiyor. Musk ve Grimes, çocukları Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde doğduğu için eyalet yasalarına göre rakamla isim veremiyorlar. Yeni isminde yer alan “Æ” ibaresi için de ilerleyen zamanlarda isim değişikliğine gidebilirler.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı