Trend

Elon Musk’ın Yükselişi Devam Ediyor: Dünyanın En Zengin 2. İnsanı Oldu

2020 başladığından beri tüm dünya pandemiyle uğraşırken Elon Musk, her geçen gün paralarını katlamakla uğraşıyor. Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin açıklamasına göre son işlem gününde servetine tam 7 Milyar Dolar ekleyen Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Bill Gates’i de geride bıraktı ve dünyanın en zengin 2. insanı koltuğuna yerleşti. Yine de Musk’ın Jeff Bezos’u geçmesine, hiç yoktan yakın zamanda, ihtimal verilmiyor.

 

Tesla, SpaceX, Boring Company gibi teknoloji şirketlerinin kurucularından olan Elon Musk, yüzyılımızın en dikkat çeken iş adamlarından biri olma ünvanını sürdürürken, bu ünvanın maddi karşılığını da fazlasıyla almaya başladı. 2020 yılıyla birlikte Tesla hisselerinin patlama yaşaması, milyarder CEO’nun, dünya devi Microsof’un kurucusu Bill Gates’i bile geride bırakarak dünyanın en zengin 2. insanı olmasını sağladı.

2020 yılı başladığında 27,6 milyarlık bir servete sahip olan Elon Musk, listenin 35. Sırasında yer alıyordu ancak 11 ay içerisinde öyle şeyler oldu ki, Tesla hissleri sayesinde Musk, servetini 100 Milyar Doların üzerinde artırmayı başardı. Bloomberg Milyarderler Endeksi, Musk’ın servetini 127,9 Milyar Dolar olarak açıkladı.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı