Trend

Elon Musk’tan Bill Gates’e: Hiçbir Fikri Yok

Bill Gates’in, elektrikli araçların uzun mesafe seyahatlerinde iyi bir alternatif olamayacağını söylemesi üzerine Twitter’da kendisine gelen bir soruyu yanıtlayan Elon Musk, Bill Gates’in -bu konuda- hiçbir fikri olmadığını belirtti.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft’un kurucusu ve aynı zamanda dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, GatesNotes adlı blogunda 24 Ağustos’ta kaleme aldığı bir yazısında elektrikli araçlarla ilgili, otomotiv üreticilerinin pek de hoşuna gitmeyecek sözler sarf etmişti.

Söz konusu yazısında elektrikli araçların kısa mesafeli yolculuklar için iyi bir alternatif olduğunu ifade eden Gates, buna karşın 18 tekerlekli tırlar, kargo gemileri ve yolcu uçakları için elektrikli araçların muhtemelen hiçbir zaman pratik bir çözüm oluşturamayacağını ifade etti. Tahmin edebileceğiniz gibi bu açıklamalar, geleceği elektrikli araçlarda görenlerin pek de hoşuna gitmedi.

elon musk

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısı, elektrikli araçlar söz konusu olduğunda akla ilk gelen isim olan Elon Musk’a bir tweet atarak Bill Gates’in elektrikli kamyonlar için söyledikleri hakkında ne düşündüğünü sordu. Twitter’ın en renkli isimlerinden Musk, bu soruya son derece sakin bir şekilde “Onun (Bill Gates) hiçbir fikri yok” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı