Trend

Elon Musk’tan Donald Trump’a Teşekkür 

Amerika Birleşik Devletleri’nde COVID-19 salgınına karşı alınan kısıtlamalar nedeniyle “Faşist bir yaklaşım” şeklinde eleştiri yapan Elon Musk, bu yasağı çiğnemişti. Kısıtlamaların kaldırılması ve bu sürecin hızlanmasını isteyen Donald Trump, Musk’ın bu eleştirisini destekleyen bir tweet attı. Elon Musk, Twitter üzerinden ABD Başkanı Donald Trump’a teşekkür etti. 

 

SpaceX ve Tesla’nın sahibi olan Elon Musk, Amerika Birleşik Devletleri’nin COVID-19 salgınına karşı California’da uyguladığı yasaklara uymadı. Elon Musk, getirilen yasaklamalara rağmen üretime başladığını duyurdu. Bu karar üzerine ABD Başkanı Donald Trump, Twitter aracılığıyla bir mesaj paylaştı. Bu mesaj üzerine Musk, ABD Başkanına teşekkür etti. 

Yasaklamalara rağmen üretime başladı

COVID-19 salgını sebebiyle alınan kararlar doğrultusunda bazı iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması gerekirken Elon Musk, araba üretimine tekrar başlayacaklarını açıkladı. Daha önce de bu konuda yasaklamalara uymayan ve fabrikasını açık tutmaya çalışan Musk, fabrikalardaki üretimlere ara vermek zorunda kalmıştı. 

Elon Musk, Tesla’nın bu kirzleri atlatabileceğini lakin daha küçük işletmelerin bu kriz ile başa çıkamayacağını öne sürdü. Geçen hafta COVID-19 salgınına karşı alınan yasakları eleştiren Musk, Anayasal haklarını yok sayarak insanları evlerine hapsettiler” şeklinde açıklama yaparak ardından “Faşist bir yaklaşım” şeklinde eleştiride bulunmuştu.

Ayrıca Elon Musk Twitter hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda ise “Özgür ABD, hemen.” ifadesine yer vermişti.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı