Trend

Elon Musk’un Yeni Doğan Oğlunun İlginç İsmi: X Æ A-12 Musk

7. kez baba olan Elon Musk, Twitter üzerinden takipçisinin “Oğlunuzun bir isme ihtiyacı var.” demesi üzerine Elon Musk karşılık olarak “Oğlumun ismi X Æ A-12 Musk” diye cevap verdi. Bu tweet ile takipçilerine bir gönderme mi yaptı yoksa şaka mıydı bilinmiyor.

21. yüzyılın en başarılı ve aynı zamanda en tartışmalı insanlarında biri olan Elon Musk, 7. kez baba oldu. Elon Musk gibi ruh hali kestirilemeyen bir bireyden nasıl bir çocuk olacağı kafaları karıştırsa da Musk’un esprili karakteri ve çocuğuna verdiği isim sayesinde eşsiz bir çocuk olması bekleniyor. Elon Musk’ın Twitter’ı çok aktif bir şekilde kullandığı herkes tarafından kabul görüyor. Bu nedenle dünyanın en zengin insanının baba olmasını sosyal medya üzerinden öğrenmemiz şaşırtıcı değil. Bir takipçisi tarafından atılan ‘Bebekten haber var mı?’ sorusuna ‘Bebek de anne de gayet iyi’ yanıtından sonra çok ilginç diyaloglar gerçekleşti.

Başka bir Twitter takipçisi ise ‘Bir isme ihtiyacımız var, kesinlikle var’ diye tweet attı. Esprili bir kişiliğe sahip olan Elon Musk ise Tweete cevap olarak ‘X Æ A-12 Musk’ şeklinde karşılık verince ortalık karıştı. Elon Musk’un esprili kişiliği sayesinde bu ismin gerçek olmadığı söyleyebiliriz. Lakin Musk’un bu konuda ciddi olduğunu düşünürsek, Tesla şirketinde üretilen araçlarda kullanılan Model S, 3, X, Y şeklinde isimli modeller üretilmişti.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı