Listeler

En İyi Dizi & Film Platformları

Future İstanbul ekibi, sizler için eğlenceli zaman geçirebileceğiniz en iyi dizi ve film izleme platformlarını sıraladı.

1: Netflix

Netflix | Brand Assets

Çevrimiçi dizi / film izleme dendiği zaman çoğumuzun aklına ilk olarak Netflix geliyor. 1997 yılında yayın hayatına başlayan Netflix, 1997’de Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından DVD satış ve kiralama şirketi olarak kurulmuştu. Şimdilerde herkesin bildiği bir dijital yayıncılık platformu.

2: BluTV

BluTV - Vikipedi

Tıpkı Netflix gibi ilk akla gelenlerden. Doğan Holding bünyesindeki bu platformda özgün ve yerli içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında yüzlerce yerli ve yabancı filmi de barındıran BluTV, geçtiğimiz yıl kendi orijinal içeriği olan Masum’u Netflix’e satmıştı.

3: PuhuTv

GoodWorks müşteri portföyünü genişletti | Campaign Türkiye

PuhuTv’yi Netflix ve BluTV’den ayıran en büyük özellikleri TV’de yayınlanan dizileri yayınlıyor olması ve bunu tamamen ücretsiz şekilde sunması. Dizilerin yanı sıra platform içerisinde kült olan Türk filmlerini de ücretsiz ve kaliteli şekilde izleyebilirsiniz.

4: FOXPlay

Fox TV'nin online dizi platformu duyuruldu! Fox Play nedir ...

FOX TV dizilerini ve kendine özel orijinal içerikleri barındıran FOXplay’de dizi, film, yarışma vb. birçok içeriğin yanında mobil, pc, tablet ve Akıllı TV’ler için dijitale özel olarak hazırlanan içerikler de izleyicilere sunuluyor. Platform ücretsiz olarak hizmet veriyor.

5: beIN Connect

beIN CONNECT - Apps on Google Play

Digiturk platformu beIN CONNECT, Canlı Spor, Film, Yerli Dizi, Canlı TV gibi farklı kategorileri barındırıyor. Platforma dahil olmanın şartı ise Digiturk üyeliğinizin olması.

6: Filmbox Live

Tarifeler - Televizyon - FilmBox Live | Kablo

Ülkemizde faaliyet gösteren ancak çoğu kullanıcının haberdar olmadığı Filmbox Live, Netflix ve BluTV gibi ücretli bir platform. Filmbox Live’da adı nedeniyle sadece filmler yayınlanıyor sanabilirsiniz ancak belgesel, spor, oyun gibi farklı kategorilerden içerikleri de içerisinde barındırıyor.

7: Mubi

File:Mubi logo.svg - Wikipedia

Mubi, sanat filmlerini çok rahatça bulabileceğiniz bir platform ve bahsettiğimiz birçok platform gibi aylık ödeme sistemi ile faaliyet gösteriyor. IMDb’de yüksek film alan filmlerin yanında kült olarak tarihe geçmiş eserleri de platform üzerinden izleyebiliyorsunuz.

8: D-Smart GO

D-Smart GO - Google Play'de Uygulamalar

D-Smart GO da  beIN CONNECT gibi faaliyet gösteren bir dijital platform. Platformu kullanabilmeniz için D-Smart üyeliğinizin yanında bir de aylık olarak ekstra paket ücreti ödemeniz gerekiyor. Bunla da sınırlı değil. 12 ay ya da 24 ay da taahhüt vermeniz gerekiyor ki platforma girebilin.. Diğer platformlara göre biraz fazla maliyetli.

9: Turkcell TV+

Turkcell TV+ - Vikipedi

Turkcell’in TV Plus neredeyse bir dijital televizyon gibi karşımıza çıkıyor. Bu dijital televizyonda tüm kanalları ve programları bulabiliyorsunuz. Bununla birlikte tabii birçok yerli ve yabancı dizi, film, program da içerisinde yer alıyor.

10: Tivibu

Ttnet Tivibu Vector Logo | Avrupa, Izleme

Türk Telekom’a ait Tivibu, internet bağlantısı olan tüm cihazlardan kullanıcılarına ulaşıyor. Platformda dizi, film gibi içeriklerin yanında spor, yerli TV kanalları, programlar ve yarışma yayınlarına da ulaşabiliyorsunuz. Ücretlendirme sistemi de seçeceğiniz pakete göre değişiyor.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı