Trend

Epic Games, Merkezini Taşımak İçin ABD’de Bir AVM Satın Aldı

Oyun dünyasının tanınmış şirketlerinden biri olan Epic Games, ABD’de 91 bin metre karelik bir alışveriş merkezi satın aldı. Şirket, satın alınan bu alışveriş merkezini, ana merkezi yapacak.

Dijital oyun mağazasında yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarıyla dikkatleri üzerine çeken Epic Games, dikkatleri tekrardan üzerine çekecek bir hamle yaptı. Ancak şirket, ücretsiz oyun kampanyaları ile değil, satın aldığı ile dikkat çekti.

Oyun dünyasında son yıllarda en fazla dikkat çeken şirket, ABD’de bir alışveriş merkezini satın aldı. Epic Games, ABD’nin North Carolina eyaletinin Cary şehrinde bulunan Cary Towne Centir isimli 91 bin metre karelik alışveriş merkezini satın aldı.

Epic Games, Alışveriş Merkezi Satın Aldı

Şirketin satın aldığı alışveriş merkezini yeni ana merkezi olarak kullanacak. Epic Games’in yeni ana merkezi olacak bu alan, yıkılarak yeniden yapılacak. İnşa aşaması 3 yıl sürecek olan bu alan, 2024 yılında Epic Games çalışanlarına kapılarını açacak.

91 bin metre karelik arazi, satın alma aşamalarının tamamlanmasının ardından tamamen Epic Games’in olacak. Ancak şirket, arazinin bazı bölümlerini, bölgedeki topluluklarının kullanımına sunacağını ifade etti. Epic Games, 1991 yılında Maryland eyaletinin Potomac şehrinde kuruldu. Şirket kuruluşundan 8 yıl sonra, 1999’da, halan faaliyetlerini sürdürdüğü Cary şehrine taşınmıştı. Ana merkezin taşınacağı yeni arazi de yine Cary’de olacak.

Epic Games’in dünyanın farklı bölgelerinde 50 ofisi mevcut. Bu ofislerin bazıları, şirketin amiral gemisi olan Fortnite’ı geliştirirken bazıları Unreal Engine oyun motorunu geliştiriyor. Ayrıca oyun mağazası Epic Games Store da yine bu ofisler tarafından yönetiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı