Trend

Ev sigortası ürünleri satan Luko, 60 milyon dolar yatırım aldı

Paris merkezli Luko’nun paylaştığı bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldı.

Hem ev sahipler hem de kiracılar için ev odaklı sigorta ürünleri satan bir girişim olarak karşımıza çıkan Luko, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Paris merkezli Luko’nun paylaştığı bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldı.

Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre EQT Ventures liderliğinde gerçekleşen 60 milyon dolarlık B serisi yatırım turunda şirketin eski yatırımcılarından olan AccelFounders FundSpeedinvest ve Orange Ventures da katıldı. Alınan 60 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 90 milyon dolar seviyesine ulaştığını da ekleyelim.

Bugüne kadar toplamda 100 bin müşteriye sigorta satan Luko, geçtiğimiz yıl içinde hızlı bir büyüme yaşadı. Paylaşılan bilgilere göre geçtiğimiz yıla kadar 15 bin müşteriye sahip olan Luko, kısa süre içinde müşteri sayısını 100 bine çıkarmayı başardı.

 

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı