Trend

Evden Çıkmadan Arabayla Dünya Turu Atabileceğiniz Site

Evlerde tıkılıp kaldığımız bu karantina günlerinde adeta imdadımıza yetişen Drive & Listen isimli bir web sitesi, evden çıkmadan otomobille dünya turu atmanıza olanak sağlıyor. İstanbul, Ankara, Londra ve Miami gibi 40’tan fazla şehrin bulunduğu bu uygulamanın detaylarını yakından inceleyelim.

Evlere tıkanıp kaldığımız bu karantina dönemlerinde hepimizin dışarıya çıkmanın, arabayla seyahat ederek etrafı izlemenin ve sahil havası almanın özlemini çekiyoruz. Bazılarımız evden çıkmadan Google Eart üzerinden Avrupa’yı Sokak sokak turlayarak daha soluğu bir anda Mısır piramitlerinde alıyor. Sonuçta internet, özgür bir dünya ve dilediğiniz yere gitmek sadece bir tık uzağınızda. İşte tam bu kafada hizmet olan Drive & Listen, karantina günlerinde evinizden çıkmanıza gerek duymadan dünyanın farklı bölgelerinde size şehir turu sunuyor. Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’daki pek çok büyük şehrin yer aldığı bu uygulamada sizden istenen tek şey, koltuğunuza oturarak yaslanmak ve manzarayı seyretmek. Zira geri kalan bütün işleri şoförler sizin için hallediyor. 

Drive & Listen nedir?

Şimdilik İstanbul, Antalya, Barcelona, Londra, Berlin, Madrid gibi dünyanın en tanınmış şehirleri gibi 40’tan fazla şehrin yer aldığı uygulamada, şehirlerin otomobilin ön camındaki bir kamerayla çekilmiş görüntülerini izliyorsunuz. Ara sokaklardan otobanlara kadar bilmediğiniz bir şehri tüm güzelliklerini bu web sitesinde görebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirden sıkıldı iseniz bir anda Çin sokaklarına ya da Güney Amerika’ya çevirmeniz mümkün.

Ülkemizden de birçok şehrin yer aldığı Drive & Listen, her geçen gün güncellenerek daha fazla şehir ve sokakları gezmenize olanak sağlıyor. Üstelik tüm bu şehirleri gezerken sadece bir tıkla tıpkı bir arabadaymış gibi yerel radyoyu açabilir, sokaktan geçen insanların sesini ve trafiğini tıpkı orada yaşıyormuş gibi duyabilirsiniz.

 

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı