Teknoloji

Evden Çıkmadan Arabayla Dünya Turu Atın

COVID-19 salgını sebebiyle evlerimizden dışarı çıkamazken, adeta imdadımıza koşan Drive & Listen ismindeki internet sitesi, evinizde oturduğunuz yerden otomobil le dünya turu atmanıza yardımcı oluyor. Londra, Miami, Ankara, İstanbul gibi şehirlerin de bulunduğu toplamda 40 şehre evden otomobil ile dünya turu yapabileceksiniz.

COVID-19 salgını sebebiyle dışarıya çıkmadığımız bu günlerde, dışarıya çıkıp temiz bir hava almanın özlemini çekiyoruz. Bazı insanlar evden çıkmadığı için çareyi Google Earth’ta bularak dünyanın çeşitli yerlerini ve sokaklarını geziyor. İnternetin en güzel yanlarından biri ise sınırsız bir şekilde dilediğimiz yere bir tık yardımı ile gidebiliyor olmamız. Bu nedenle kullanıcıların ihtiyacına yönelik bir uygulama olan Drive & Listen, COVID-19 salgını sebebiyle evden çıkamayan insanlar için dünyanın çeşitli bölgelerindeki şehirlerini görebilme imkânını kullanıcılara sunuyor. Bu uygulama ile Asya, Avrupa, Amerika, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi çeşitli ülke ve bölgede bulunan şehirleri görme imkânı sunuyor.

Drive & Listen

Drive & Listen dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan 40’tan otomobilin ön camlarına bir kamera yerleştirerek kullanıcıların o şehirdeki sokakları ve otomobillerin gittiği yerleri keyifli bir şekilde izlemelerine olanak sağlıyor. Birbirinden farklı sokakları gördüğünüz bu uygulama ile farklı bölgeleri görebilir, farklı şehirlerde oturduğunuz yerden doyasıya gezinin tadını çıkarabilirsiniz. Drive & Listen bulunduğu şehirleri artırarak uygulamayı genişletmek istiyor. Bu uygulama ile sokakları ve caddeleri gezerken, bulunduğunuz şehrin yerel radyosunu açabilir ve çevrenizdeki insanların ya da bütün canlıların sesini duyabilirsiniz. 

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı