Trend

Facebook, Google, Amazon ve Apple CEO’ları İfade Verecek

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başlarındaki isimler olan Tim Cook, Sundar Pichai, Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos, ABD Kongre’sinde ifade verecek. Bu dört CEO, şirketlerinin pazar hâkimiyeti konusundaki soruları yanıtlayacak.

dünyanın en zengin insanı konumunda bulunan Amazon’dan Jeff Bezos, Apple’dan Tim Cook, Google’dan Sundar Pichai ve Facebook’tan Mark Zuckerberg ABD kongresi rekabet alt komitesi karşısında ifade verecekler.

Dört büyük şirketin CEO koltuğunda oturan bu dört isim, çarşamba günü geçtiğimiz seneden bu yana devam eden soruşturmada başlarında bulundukları şirketlerin pazar hâkimiyetine yönelik soruları cevaplandırmaya çalışacak.

Şirket CEO’larının pazar hâkimiyeti ve müşteriler üzerindeki etkileri hakkında ifade verdiği, geçen seneden beri devam eden panel, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler tarafından oluşturulan bir soruşturma ekibinin sorularını yanıtlıyor.

Söz konusu bu dört şirket, hisselerinin toplam piyasa değerlerine bakıldığında en değerli şirketler listesinde ilk 10’da olmaları dikkat çekiyor.

Etiketler

Furkan Odabaşı

videographer & web developer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı