Trend

Facebook, Kullanıcıların Ses Kayıtlarını Toplamak İçin Ücret Ödeyecek

Facebook geçtiğimiz dönemlerde Viewpoints isimli bir Pazar araştırması yaparak, kullanıcılara para kazandıracak yenilikler yapacağının sinyalini vermişti. Kullanıcıların para kazanması için ise Pronunciations isimli bir uygulamadan yaralanmaları gerekiyor.


Facebook Kazancı İçin Anket Uygulaması
Pronunciationsa kapsamında Facebook kullanıcıları uygulama üzerinden seslerini kayıt ediyorlar. Sesi tanımlayan uygulama kullanıcıları bir programa dahil ediyor. Ses kaydı ardından ‘’ Hey Portal’’ ifadesi ekrana çıkıyor ve arkadaş listesinde bulunana bir kişinin ismini söylemsi karşı taraftan talep ediliyor. Bu yöntem ile Facebook üzerinden kazanç elde edilmesi olanağı sunuluyor.


Sesli kayıt anketi şeklinde sunulan bu sistem ile kullanıcıların para kazanabilmesi için minimum 1.000 puanlık anket tamamlamaları gerekiyor. Tamamlanan her 1000 puanlık anket için Facebook kullanıcı üyelerine 5 dolarlık kazanç sunulacak. Kullanıcıların anketleri tamamlamaları ve listelerinde yer alan arkadaşlarına önermeleri üzerinden sunulan bu uygumla ile Facebook etkileşimleri yükseltiliyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı