Trend

Facebook, New York’ta 67 Bin Metrekarelik Ofis Açıyor!

Facebook ve Vornado Realty Trust, pazartesi günü yapılan açıklamada, sosyal medya devinin Manhattan’daki tarihi Farley Binası’nın yaklaşık 67 bin metrekarelik kısmını kiraladığını duyurdu.

Farley Binası, yani eski 1912 James A. Farley Postanesi, Gilded Age döneminin en ikonik binalarından sorumlu olan mimar firma McKim, Mead & White tarafından tasarlanan bir Beaux-Arts New York şehri simgesi. Anlaşma ile binanın tamamı, Facebook’un ofis alanı, Moynihan Tren Salonu, kafelerin ve restoranların bulunduğu 11 bin metrekarelik bir alanı içerecek. Vornado, tadilatın 2020’nin sonundan itibaren aşamalar halinde tamamlanacağını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vornado CEO’su Steven Roth, Facebook’un New York’ta böyle bir alanı kiralamış olmasının, New York’un ABD’nin ikinci önemli teknoloji kenti olacağının sinyallerini veriyor. Facebook ayrıca Washington Square Park’ın yakınındaki Hudson Yards’da bir bina olan 770 Broadway’de de ofis alanı kiralıyor.

Facebook, çalışanlarının çoğuna salgın sırasında evden çalışma imkanı verdi. Pandemi azaldıktan sonra bile Facebook, önümüzdeki 10 yıl içinde ülke genelindeki yaklaşık 52 bin 200 çalışanının yarısından fazlasının evden çalışabileceğini anlattı.

Etiketler

Furkan Odabaşı

videographer & web developer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı