Trend

Facebook, Sayfalar Özelliğini Yeniden Duyurdu

Son dönemde oldukça değişiklik yapan Facebook, son olarak sayfalar özelliğinde değişiklik yapacak. Sayfalar daha farklı görünecek.

Facebook bloğunda yaptığı bir paylaşımda, yenilenen Facebook Sayfaları’ın özelliklerini kullanıcılara tanıttı. Facebook, tanınmış kişiler ve üreticilerin bir topluluk oluşturması ve işletme amaçlarına ulaşması için çok daha kolay bir yapıya geçtiğini bloğunda duyurdu.

Yeni sayfa tasarımı farklı yenilikler gösterse de Facebook’un asıl amacının, işletmeler ve tanınmış kişilerin topluluklarla daha rahat iletişime geçmesine olanak sağlayacağı görünüyor.

İşte Facebook Sayfalar’daki yenilikler

 

  • Yenilenen tasarım: sezgisel ve basit bir tasarım
  • Atanmış Haber Kaynağı: Bundan sonra sayfaların kendi haber kaynağı olacak ve burada diğer partnerler ve takipçiler ilgili haberleri görecek.
  • Kolay navigasyon: Kullanıcılar kendi profilleri ve sayfalar arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabilecek
  • Gelişmiş görev-tabanlı yönetici kontrolleri: Yöneticilere kısmen ya da tam yetki verilebilecek.
  • Güvenli ve uyumluluk özellikleri: İstenmeyen içerikler, kopya içerikler ve sahte kullanıcılar engellenebilecek.

 

Yeni tasarım sayesinde kullanıcılar daha kolay bir arayüzü ile karşılaşacak. Sayfaların takipçileri de biyografileri bilgilerini çok kolay bir şekilde görme imkânı sunacak. Ayrıca sayfaların yaptığı yorumlar, yorumların en üst kısmında yer alacak ve sayfaları takibe alma kolaylaşabilecek.

Beğenilerin yerine takipçiler geliyor

Yenilenen sayfalardaki bir diğer özellik ise Instagram benzeri bir şekilde beğeni yerine takipçiler gelecek. Böylelikle sayfa yöneticileri daha kolay bir şekilde ilgili kullanıcıları görebilecek. Bunun yanı sıra metin tabanlı gerçekleştirilebilecek soru cevap etkinliklerine izin verilecek. Bu özellik önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara açık hale gelecek.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı