Trend

Netflix Suudi Arabistan’daki İlk Orijinal Dizisini Tanıttı

Dünyanın en tanınmış online dizi ve film izleme platformu Netflix, Suudi Arabistan’daki ilk orijinal dizisi Whispers’i tanıttı. Oyuncuların kadın ağırlıkta olduğu Whispers isimli dizi, aile reisi olan Hassan’ın ölümünde sonra ortaya çıkan gizemlerle mücadele etmek zorunda kalan aileyi anlatıyor.

Dünyanın önde gelen online dizi ve film izleme platformu Netflix, Suudi Arabistan menşeili dizisini tanıttı. Dram ve gerilim konulu dizi, kahramanların farklı bakış açılarının anlatıldığı sosyal meseleleri, mücadeleleri ve aile kavgalarını anlatıyor. Whispers, global alana hitap ederek, bölgedeki geleneksel dramalara farklı bir bakış açısı sunuyor.

Saudi Entertainment Phenomena Company tarafından üretilen dizinin yönetmenliğini ise Suudi yönetmen Hana Alomair üstlendi. Senaryoda ise Roolan Hassan’ın imzası var. Whispers dizisi toplamdan 8 bölümden oluşuyor ve şirketinde yeni bir akıllı uygulamayı lanse ettikten birkaç gün sonra ölen aile reisi Hassan’ın ölümünden sonra ailenin mücadelesini konu ediyor.

Whispers, 11 Haziranda Netflix’te olacak

Whispers dizisi hakkında konuşan Netflix Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İçerik Direktörü Nuha Eltayeb, “Whispers, tempolu bir drama dizisi ve her bölümde izleyicilerin daha fazlasını istemesini sağlayacak yeni bir ipucu sunuyor. 190 ülkedeki tüm kullanıcılarımıza yeni hayat hikayeleri sunmaktan ve Arapça içerikleri keşfetme şansı tanımaktan dolayı çok heyecanlıyız.” dedi.

Whispers, Suudi Arabistan orijinal dizisi 11 Haziran Perşembe günü 190 ülkedeki 183 milyon kullanıcıya sunulacak. İlk sezonunda toplamda 8 bölüm olacak Whispers, 20’den fazla dilde altyazılı olarak kullanıcılara sunulacak.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı