Trend

Facebook Yöneticisi: “Elon Musk Yapay Zekâdan Anlamıyor”

Facebook’un yapay zekâ yöneticisi, Elon Musk’ın yapay zekâdan anlamadığını söyledi.

Çarşamba günü açıklama yapan Facebook’un Yapay Zekâ Yöneticisi Jerome Pesenti, Elon Musk hakkında “Yapay zekâ hakkında konuşma yaptığında ne dediğinden emin değil ve söylediklerinden hiçbir şey anlamıyor.” dedi.

Elon Musk, geçmiş dönemlerde yaptığı konuşmalarında yapay zekânın insan zekâsını geride bırakacağını ve nükleer silahlardan daha tehlikeli olduğunu ifade etmişti. 

ABD’nin en ünlü TV kanallarından CNBC’de yayınlanan bir haberde, ABD Yapay Zekâ Topluluğu’ndan olan ve ismini belirtmek istemeyen bir kişi, Elon Musk’ın yapay zekâ hakkında bilgi sahibi olmadığını ve konuşmalarıyla insanların kafalarını karıştırdığını dile getirmişti. Bir diğer ismini vermek istemeyen kişi ise “Musk’ın yapay zekâ hakkında bir bilgisi olup olmadığını merak ediyorum!” demişti.

Twitter üzerinden bu paylaşımları gören Jerome Pesenti, ismini gizli tutan ve Elon Musk’a göndermelerde bulunan kişilere ve Musk’a ithafen, “Yapay zekâ hakkında çalışmalar yapan insanlar isimlerini gizli tutmak yerine kamuoyuyla açık bir şekilde fikirlerini paylaşmalı. @elonmusk, yapay zekâ hakkında konuşma yaparken, ne hakkında konuştuğunu bilmiyor. AGI diye bir şey kesinlikle yoktur ve yapay zekân insan zekâsını yakalayacak konumda değildir.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Elon Musk, geçmiş dönemlerde yapay zekâ şirketlerinin ilk yatırımcılarındandı. Bu yatırım şirketleri ise OpenAl laboratuvarı ve DeepMind’di. 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı