Kariyer

Facebook’ta Her 4 Kişiden 1’i Ofiste Çalışacak

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre toplantı odasındaki çalışan sayısına sınırlama getirildi. Sosyal mesafeyi korumak amacıyla da çalışanlar arasında 6 metre mesafe olacak. 

COVID-19 salgınında yaşanan sakinleme sebebiyle şirketler ofislerini yeniden açmak için çalışmalar yapıyor. Bazı şirketler çalışmalarına evden devam ederken bazıları ise ofislere dönmek için ekstra hazırlıklar yapıyor. Ofislerde çalışmak için hazırlık yapan şirketler arasında Facebook da var. Facebook, ofislerini 6 Temmuz itibariyle yeniden açmak istiyor. Lakin açacağı ofislerin çalışan kapasitesi %25 ile sınırlı olacak.

Ofislerde neler değişecek?

Facebook, ofislerini 6 Temmuz itibariyle açsa da toplantı odalarına sınırlama getirerek, her çalışan arasındaki mesafenin 6 metre olacağını açıkladı. Ayrıca ofisteki yemek kültürünü de değiştirerek, büfe ye kafeterya yerine hızlı atıştırmalık yiyecekler getirilecek. Dışardan herhangi bir ziyaretçi kabul edilmeyecek ve çalışanlar için açılan spor salonları kapalı tutulacak. Ofis içinde sosyal mesafeyi koruyamayan çalışanlar için maske zorunlu hale getirilecek ve sosyal mesafeyi korumak amacıyla ofisler gözetim altında tutulacak. 

Facebook, COVID-19 salgını sebebiyle çalışanlarının 6 Mart’tan itibaren evden çalışmalarını istemişti. Şirket tarafından yılın en önemli ve en büyük etkinliği F8 Geliştirici Konferansı da iptal edilmişti. Facebook bu nedenle diğer etkinliklerini de 2021 Mart ayına kadar iptal etti ve çalışanlarına 2020 yılının geri kalan aylarında evden çalışmalarına devam edebileceklerini söyledi. 6 Temmuz itibariyle sınırlı kapasite ile ofislerde çalışmaya başlayacak olan ekiplerin ise operasyon ve donanım alanlarından olacağı tahmin ediliyor. 

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı