Teknoloji

Facebook’tan Görüntülü Grup Görüşmesi Özelliği: Messenger Rooms

Görüntülü sohbet dönemine bir yenilik ekleyerek Facebook’ta katıldı. Messenger Rooms olarak adlandırılan uygulama sayesinde kullanıcılar sevdikleriyle ve aileleriyle görüntülü sohbet edebilecekler. Linkler aracılığıyla sağlanan bu sohbetlere 50 kişiye kadar katılım sağlanabiliyor. Ayrıca sohbetler için de hiçbir zaman sınırlaması da yok.

 

Messenger Rooms ile Sınırsız Sohbet!

 

Özellikle Covid – 19 salgınından sonra insanların görüntülü sohbetlere olan ilgisi daha fazla arttı. Salgından dolayı bir araya gelemeyen insanlar görüntülü konuşma uygulamaları aracılığıyla görüşebilmekteydi. Nisan ayının başında Facebook masa üstü uygulamasını hayata geçirmişti. Şimdi de Messenger Rooms’u kullanıcıların hizmetine sundu.

 

 Messenger Rooms’ta Zoom uygulamasında olduğu gibi paylaşılan linkler aracılığıyla görüntülü iletişimi sağlanıyor. Kullanıcıların farklı online etkinlerle buluşmalarını sağlayan uygulamada aynı anda 50 kişiye kadar sohbet gerçekleşmekte. Ayrıca herhangi bir Facebook ya da Messenger hesabı olmayan kişiler de konuşmalara davet edilebiliyor.

 

Ücretsiz sürümünde 40 dakika görüntülü konuşma limiti koyan Zoom, sınırsız sohbeti sağlayan Facebook’un gerisinde kalacak gibi görünüyor. Sohbet linklerini oluşturan kullanıcılar bu linkleri çeşitli sayfalarda paylaşabilecek. Link paylaşımı yapan kişilerin sohbetlerine kimlerin katılabileceğine yine paylaşım yapan kişi karar veriyor ve istedikleri zaman sohbete katılımı kapatabiliyor.

 

Sohbete davet edilen kişilerin hesap sahibi olmalarına gerek yok. Ancak özel filtreler ve arka planlara ulaşabilmek için bir Messenger hesabı gerekli.

 

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, insanların salgın nedeniyle teknolojiye her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu belirtti. Ayrıca Facebook’un ilerleyen günlerde farklı özellikler sunarak, Messenger Rooms sohbetlerinin Instagram, Whatsapp ve Portal gibi uygulamalardan da yapılabileceğini belirtelim.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı