Trend

Ferrari’den Formula 1 Önlemi

İtalyan otomobil markası Ferrari, Corona virüsünden kaynaklı olarak Formula 1 fabrikasını kapattığını açıkladı. Bu fabrikanın 2 hafta süre boyunca kapalı kalacağı ifade edilirken, bazı çalışanların evlerinden destek vermeye devam edeceği ifade edildi.

Corona virüsü nedeniyle Mobil Dünya Kongresi MWC 2020 ve Oyun Geliştiricileri Konferansı GDC 2020 gibi etkinlikler iptal edilmişti. Geçtiğimiz günlerde ise LG ve Samsung gibi firmaların da fabrikalarını kapattıkları açıklanmıştı. Otomobil devi Ferrari de bu firmalara eklenerek fabrikasında üretimi geçici olarak durdurduğunu ifade etti.

Lüks otomobil firması tarafından yapılan açıklamada Formula 1 fabrikasının en az 2 hafta süreyle kapalı kalacağı vurgulandı. Çalışanların gözlemlenerek bu şekilde bir karar alındığı belirtilmekle beraber, bazı personellerin evlerinden çalışmaya devam edecekleri de işaret edildi.

Çin’in Wuhan kentinde Corona virüsünün etkisi azalırken, Avrupa’nın her noktasında gün geçtikçe daha vurucu bir hal aldığı görülebiliyor. Birçok ülkenin seyahat konusunda yaptırımlar uygulaması gibi tedbirler söz konusuyken İtalya’da ise bu virüsün önüne geçilemiyor.

Dünya çapında 156 bin 400 kişide Corona virüsüne rastlanırken, bu rakamın 21 bin 157’sinin İtalya’da olduğu ifade ediliyor. İran ve Güney Kore’nin önünde yer alan İtalya; Çin’den sonra bu virüsten en fazla etkilenen ülke olarak tabir ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı