Trend

Ford Otosan, Yüz Maskesi Üretmeye Hazırlanıyor

Ülkemizde görülen COVID-19 salgınıyla beraber mücadele eden firmalara da her gün yenileri ekleniyor. Ford Otosan da Corona virüsüne karşı sağlık çalışanlarını korumak amacıyla yüz maskesi tasarladı.

Corona virüsünün ülkemizde de etkisini göstermesiyle beraber sağlık çalışanlarına maske bulmakta güçlük çekiliyor. Bu yönde katkı vermek isteyen Ford Otosan da Corona virüs salgınına karşı mücadelede ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak adına yüz maskesi üretmeye başlayacağını açıkladı.

Türk otomotiv sektöründe önemli bir yerde bulunan Ford Otosan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçerek, mücadeleye destek vereceğini açıkladı. Böylelikle Corona virüsüne karşı olarak harekete geçeceğini de belirtti.

Tasarımı Ford Otosan Ar-Ge Departmanı’na ait olan bu yeni yüz maskeleri, Corona virüse dair mücadelede önemli bir yer tutacak. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün tarafından yapılan açıklamada gerektiğinde her türlü desteğe hazır oldukları da vurgulandı.

Yenigün, açıklamalarına devam ederek, bakanlıklarla konuştuklarını ve açık kaynaklı bir maske modelini baz aldıklarını ifade etti. Sağlık merkezi çalışanları tarafından yapılan yönlendirmeler ışığında Ford Otosan Ar-Ge mühendislerinin de çalışmaya başladıklarını belirtti. Böylelikle de yüzün tamamını koruyacak türde bir maskeyi üreteceklerini vurguladı.

Verilen bilgilere göre bu maskenin Ar-Ge süreci tamamlandı. Maskelerin üretimine geçilerek 3D yazıcılardan bu imalat sürecinde yararlanılacağı da ifade edildi.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı