Yatırım

ForgeRock Yatırım Patlaması Yaşadı

San Francisco’da kurulan oldukça büyük yatırım şirketi ForgeRock oldukça büyük bir yatırıma imza attı. Son zamanlarda meydana gelen bu yatırım 93,5 milyon dolarlık bir rakama ulaştı. Siteye giriş yapan kullanıcılar kimlik bilgilerini girerek işlem yapabilirler. 2010 yılında Jonathan Scuder, Victor Ake, Lasse Andresen, Herman Svoren ve Steve Ferris tarafından kurulmuş girişim şirketidir.

Daha önce de ForgeRock şirketi üzerine farklı miktarlarda yatırımlar olmuştur. Bu yatırımlar ve en son olan 93.5 milyon dolar rakamsal değerle beraber toplam da yatırımı 230 milyon doları geçmiştir. ForgeRock oldukça kalabalık bir ekip tarafından yönetimi sağlamaktadır. Ayrıca Dünya üzerinde birçok alanda farklı ofisleri mevcut. Firmanın çok büyük ve özel müşterileri yer almaktadır.

Yatırım Devi ForgeRock

Yeni yapılan ve özellikle son zamanlarda sürekli olarak bahsedilen bu yatırım farklı alanlarda kullanılması hedefleniyor. İlerleyen zamanlarda halk ile duyuru niteliğinde paylaşılacağı kullanıcılar tarafından belirtilmektedir. Özellikle son katılan 93,5 milyon dolarlık yatırım önemli alanlarda yani bulut altyapısı ayrıca global nitelikli satışlar ve Ar-ge çalışmalarında kullanılması amaçlanmıştır.

Şirketin yapacağı belki de son yatırım olacaktır. Bundan önceki yatırım tam olarak Eylül 2017 yılında yapılmıştır. Tam olarak 88 milyon dolar olarak Accel tarafından şirkete geçişi sağlanmıştır. En son yapılan yatırım ise Riverwood Capital ile Accenture Ventures ile yapılmıştır. Geçmişten günümüze en büyük yatırıma sahip olmuştur.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı