Finans

Fransa’dan Girişimci Dostu Yeni Politikalar

Fransa yeni politikaları içerisinde girişimcilerin çalışma haklarını gözeten ve girişimcilik vizesini destekleyen yeni politikalarını gündeme getiriyor. Fransa’nın dijital işleyişten sorumlu bakanı Cedric O, teknoloji odaklı şirketler ile 25 bin’in üzerinde ve farklı pozisyonlarda iş olanakları yaratılacağını belirtmiştir.


Fransa’nın Yeni Politikaları Hangi Detayları İçeriyor
Fransa’nın yeni politikaları, BSPCE kapsamında çalışanlara ait hisselerin haklarının korunması amaçlanıyor. Girişimlere ait yatırımların yapılması ve çalışanların hisse sahibi olması koşullarında çalışanların hisselerine özel sistem ile değer biçme yöntemi uygulanması kararı alınmıştır. Bu hesaplamalar ile çalışanlarının hisselerinin değer düşüklerinden korunması sağlanır.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni açıkladığı program ile Fransa’nın startup dostu ülkeler arasında yer aldığının sinyalini verirken, programa ilişkin ilk açıklamaları ise World Economic Forum kapsamında yapmıştır.


Proje kapsamında, Fransa merkezli çalışan girişimciler, çalıştıkları şirket Fransa’da olmasa dahi hisse senetlerinden yararlanabilecekler. Diğer yandan Frenc Tecch Visa ile farklı girişimci yeteneklere Fransa’da çalışma olanağı sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı