Trend

Futbolun Efsanesi Maradona Hayatını Kaybetti

Dünya futbolunun efsaneleri arasında yer alan Arjantin’li büyük yetenek Diego Armando Maradona, 60 yaşında hayata veda etti. Efsane futbolcunun ölüm haberi tüm spor camiasını yasa boğdu.

 

Arjantin’in yıldızı olarak son yıllarda Messi’yi konuşuyoruz ancak Arjantin’in Messi’den çok daha önce ve Messi’den çok daha fazla ünlenmiş bir efsanesi var: Diego Armando Maradona. Hem de Maradona, Messi’den farklı olarak yeşil sahalar dışında da ülkesini her zaman temsil etti. Hala birçok kişiye göre yeşil sahaların gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu Maradona’ydı.

 

Arjantin’in Clarin ve Ole gazetelerinde çıkan haberlere göre 60 yaşındaki efsane, kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Maradona, yaşamının son yıllarında futbol dışı konularla sık sık gündeme geliyordu.

Efsane futbolcu yakın tarihte beyninde oluşan bir kan pıhtısından kurtulmak için ameliyat masasına yatmıştı. Ameliyat sonrası tedavisi evde devam eden Maradona sürekli sağlık personellerince kontrol ediliyordu. Son gelen haberlerle birlikte ise, evinde tedavi gören futbolcunun kalp krizi nedeniyle yaşamının son bulduğu öğrenildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı