Teknoloji

Galatasaray’ın Kripto Parası GAL, CoinMarketCap’te

Geçtiğimiz yıl Avrupa’nın önde gelen kulüpleri Barcelona, Juventus, Paris Saint Germain, Atletico De Madrid, Roma ve West Ham’ın kullandığı Socios.com ile işbirliği anlaşmasına varan Galatasaray, taraftarlarına özel olarak ‘Galatasaray Fan Token’ isimli bir kripto para çıkartmıştı. Son 24 saat içerisinde 400 bin dolara yakın işlem gören Galatasaray Fan Token, popüler veri takip platformlarından biri olan CoinMarketCap’te listelenmeye başladı.

Galatasaray, 2019’un Eylül ayında yaptığı açıklamada, kendi kripto para birimini piyasaya sunacağını duyurmuştu. Bu plan doğrultusunda Avrupa’nın önde gelen kulüpleri Barcelona, Juventus, Paris Saint Germain, Atletico De Madrid, Roma ve West Ham kulüplerinin kullandığı Socios.com ile ortaklık kurarak Türkiye’de bir ilke imza attı. 

Galatasaray Spor Kulübü tarafından taraftarlara özel olarak çıkartılan Galatasaray Fan Token (GAL), bugün itibariyle en popüler kripto para veri takip platformlarından olan CoinMarketCap’te listelenmeye başlandı. Chiliz & Socios.com CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus’un kişisel Twitter hesabından açıkladığı bu haber, Galatasaray taraftarlarını heyecanlandırdı.

GAL 5,04 Dolarlık bir fiyata sahip

Toplam arz miktarı 10 milyon birim olan GAL, 5,04 dolarlık bir fiyata sahip. Bu değerle birlikte Bitcoin değer karşılığı ise 0,00051830 Bitcoin. CoinMarketCap verilerine göre GAL, son 24 saat içerisinde 397.500 dolarlık bir işlem gördü. Ayrıca GAL token dünyanın ilk spor ve eğlence odaklı kripto para borsası Chiliz.net’de de işlem görmeye başladı. GAL taken ile taraftarların Galatasaray spor kulübüne destek olabilirken Socios.com aracılığıyla taraftar oylamalarına katılarak Galatasaray spor kulübüne ilgili kararlarda söz sahibi olma olanağı sağlıyor. 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı