FinansGirişimcilik

Gelecek Vadeden Türk Projeleri için Uluslararası Fon: TechOne

Türkiye’de geliştirilen ve gelecek vadeden teknolojik projelerin devamlılığını sağlamak için global bir fon oluşturuldu. TechOne isimli fon, gelecek 5 yıl içerisinde 50’den fazla teknolojik projeye hem 200 milyon TL destek sağlayacak hem de tecrübe desteği verecek.

Tarvenn Ventures adlı danışmanlık firması tarafından TechOne fonu ile ilgili yapılan açıklamalarda ilk olarak erken aşamada olan 50’den fazla teknolojik projeyi kapsayacağı söylendi. Bu fon kapsamında hem maddi destek sağlanacak hem de tecrübe aktarımı yapılacak. Bu fon desteğiyle birlikte yerli teknolojik projeler desteklenecek dünyaya açılmalarına olanak sağlanacak. Fon desteği, sektör ayrımı yapılmadan sağlanacak. TechOne fonunda görevli ekip, projeleri titizlikle inceleyip seçtiği projelerin sahiplerine hem maddi destek hem de manevi desteği organize edecek. Robotik, Iot, ileri malzeme, medikal ve yapay zekâ alanlarında projeler geliştiren girişimciler TechOne’den destek almak için başvuru yapabilecek.

TechOne fonu ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli bir husus var. TechOne fonu Türkiye Cumhuriyeti tarafından değil dünya genelinde çok önemli çalışmalara imza atan Tarvenn Ventures tarafından kuruldu. Bu nedenle devlet eliyle yönetilmeyecek.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı