Finans

Getir, Silikon Vadisi’nden 38 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Getir, Silikon Vadisi yatırımcıları arasında yer alan Michael Moritz yönetiminde olan fon kapsamından 38 milyon dolarlık yatırım elde etmiştir. Getir’in merkez ofisine ziyaret gerçekleştiren ünlü yatırımcı, Getir markasına yatırım yapma kararı almıştır. Michael Moritz tarafından yapılan 38 milyon dolarlık yatırımın 25 milyon dolarının ise yatırımcıya sahip kişisel servet kapsamında yapıldığına değiniliyor.


Yatırıma İlişkin Getir Markasının Açıklamaları
Getir’in kurucusu Nazım Salur, ilk teknolojik projeleri BiTaksi ile başlayan maceranın Getir markasının kurulması ile devam ettiğine ve Türkiye’den çıkan bu girişim sayesinde pazarlarını genişletmeyi hedeflediklerine değinmiştir.


Getir markasının ve uygulamasının potansiyeline inanarak 38 milyon dolarlık yatırımda bulunan Michael Mortiz ise Getir’i taze bir Türk lokumuna benzettiğini ifade eden cümleler kullanmıştır.
Getir’in kullanıma sunulduğu tarih olarak bilinen 2015’ten bu yana uygulama, birçok farklı ürün seçeneğinin siparişi ve evlere teslimini için en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı