Finans

Glovo Türkiye’den Çekiliyor

İspanya merkezli hızlı teslimat şirketi Glovo, yaptığı açıklamaya göre küresel liderliğini daha kısa vadeli karlı stratejilerle korumak ve sürdürmek için Türkiye dahil dört pazardan çekilecek. Açıklamada, 2015 yılında Barselona’da kurulan şirketin Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko’daki operasyonlarını askıya alacağı belirtildi.


Karar, kurye servisinin küresel pazardaki lider konumunu korumak ve kaynaklarını kısa vadede karlılığa ulaşabileceği bölgelere kaydırmak için bir strateji oluşturmasının bir sonucu olarak geldi.


Yeni Pazarlar İçin Çalışmalar Devam Edecek
Şirket bildirimi, Glovo’nun faaliyet gösterdiği 22 ülkenin 17’sinde pazara liderlik ettiğini kaydetti. Türkiye’de ve şirketin çıkardığı diğer üç ülkedeki operasyonlar, geçiş sürecinde önümüzdeki birkaç hafta içinde devam edecek.


Fikirleri açıklamada yer alan şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, bu pazarlardan çekilmenin şirketin güneybatı ve Doğu Avrupa, Latin Amerika’daki liderliğini güçlendirmesini sağladığını söyledi. Glovo, Türkiye pazarında sadece 1 yıldır yer alıyordu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı