Kariyer

Google Çalışanları 2021 Yılına Kadar Evden Çalışacak

COVID-19 salgını sebebiyle evden çalışmak zorunda olan Google çalışanları, 2021 yılına kadar evden çalışmaya devam edecek.

Google’dan yapılan açıklamaya göre evden çalışmak zorunda olan çalışanlar, 2021 yılına kadar evde çalışmaya devam edecek. Daha önce yapılan açıklamada 1 Hazirana kadar evden çalışacaklarını söyleyen Google CEO’su Sundra Pichai, evden çalışan şirket elemanlarına e-posta atarak evden çalışma sürelerinin 2021 yılına kadar uzatıldığını açıkladı.

Sundra Pichai, Google’da fiziksel olarak çalışan personellerin, alınan önlemlerin artırılması sayesinde Haziran ayı ya da Temmuz ayı içerisinde ofiste çalışmaya devam edebileceklerini açıkladı. Lakin Google ofis ortamında çalışan elemanları 2021 yılına kadar evden çalışmaya devam etmek zorunda. Ayrıca Mart ayından beri Google personelleri evden çalışıyorlardı.

Silikon Vadisi’ndeki diğer şirketler de benzer uygulamalara gitti. Facebook, Perşembe günü yaptığı açıklamayla çalışanlarının 2021 yılına kadar evden çalışmaya devam edeceğini duyurmuştu. Bu iki büyük şirketin öncü şirketler olarak diğer şirketler tarafından örnek alınarak benzer uygulamalara gitmesi beklenebilir.

Etiketler

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı