Finans

Google Ventures, Video Konferans ile İlk Yatırımını Yaptı

Google Ventures Avrupa yöneticisi olan Tom Hulme, sadece video konferans görüşmeleriyle gerçekleştirdikleri bir süreçte ilk yatırımlarını hayata geçirdiklerini açıkladı.

COVID-19 salgınından dolayı, ticari anlaşma evreleri de dijital ortama taşındı. Google Ventures Avrupa yöneticisi de Twitter’dan yaptığı açıklamalarda video konferans yardımıyla yatırım yaptıklarını ifade etti.
Bu girişimi oluşturan kişilerle fiziksel ortamlarda tanışmadıklarını ifade eden Hulme, video görüşmeleri sayesinde iki tarafın birbirini en iyi şekilde tanıdığını da ifade etti. Hulme aynı zamanda da Google Ventures ekibinin yatırımlarını bu şekilde sürdüreceğini de belirtti.

Google Ventures’in hangi şirkete ne kadarlık yatırım yaptığı konusunda ise herhangi bir detay paylaşılmadı. Bu paylaşım sonrasında video konferans sürecine dair bir çok soruya da yer verildi. Teknolojik gelişmelere yapılan yatırımların dijitalleşmeden ne kadar uzak olduğu da konuşuldu.

Google Ventures tarafından gerçekleştirilen bu anlaşma biçimi yatırım evrelerini değiştirecek cinsten olacağa benziyor. Bu sayede ekonominin yeniden canlanması ve teknolojik girişimlerin hız kazanasının da mümkün olacağı görülüyor.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı