Trend

Haber Sitesi Sözcü, Mobil Oyun Sitesi Açtı

Haber sitesi Sözcü, beklenmedik bir girişim yaparak akıllı telefonların internet tarayıcıları ile uyumlu bir oyun sitesi açtı. Yayınlanan sitedeki oyunlar, dikey formattaki telefon ekranlarında uyumlu şekilde işliyor.

Aslında haber sitelerinin oyun siteleriyle farklı alanlarda girişim yapmaları yeni değil, neredeyse internetin kendisi kadar eski bir olay. Bugün bile Çanak Okey gibi mobil oyunlarıyla tanınan Mynet, zamanında haber sitesi üzerinden ulaşılabilen bir oyun sayfasına sahipti. Sözcü’nün yaptığı girişim de Mynet’in benzeri olmakla birlikte daha modern bir versiyonu.

Sözcü’nün haber sitesindeki deneyimi etkilemeden bambaşka bir site olarak tasarlanan oyun.sozcu.com.tr sitesi, okurlar tarafından eleştiriliyor. Ekşi Sözlük’te gündem olan bu girişimin sözlük yazarlarının tepkileri görülebiliyor.

Sözcü’nün mobil uyumlu tarayıcı oyun sitesinde şimdilik reklamlar yok. Oyun listesinde ise dil açısından yerelleştirilmiş, klasik yapımların farklı versiyonları yer alıyor. Sözcü’nün bu siteyi ek gelir kaynağı yaratmak adına yayına alması çok açık olduğundan, yakında sitede reklamların da yayınlanması muhtemel görünüyor.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı