Trend

Hikaye Furyası Bitmiyor! Spotify Hikaye Özelliğini Yayınladı

Snapchat’le hayatımıza giren ve son yıllarda vazgeçilmezimiz olan hikaye özelliği, Instagram’la beraber popülerliğinin zirvesine çıkmıştı. Son güncellemelerle LinkedIn ve Twitter’a da gelen ve “neden?” diye sordurtan hikaye özelliği, Spotify’da da aktif olmaya hazırlanıyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip müzik platformunun hikayeler özelliği, Ağustos 2019’da bazı kullanıcıların kullanımına açılmıştı.

Sosyal medya kullanıcılarının hayatında büyük bir alanı kaplayan storyler, Snapchat ve devamında Instagram’ın ardından neredeyse tüm sosyal medya platformlarında kullanılmaya başlandı. 24 saat sonra silinen fotoğraf ve video paylaşımlarını kapsayan story özelliği şimdi de Spotify’a geldi. Özellik şu anda test aşamasında.

Mavi tik rozetli Twitter hesabına sahip bir oyun yayıncısı tarafından paylaşılan tweetle ilk kez Spotify hikaye özelliği görülüyor.

https://twitter.com/TmarTn/status/1332378100328517638?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1332378100328517638%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.marketingturkiye.com.tr%2Fhaberler%2Fhikaye-ozelliginin-olmadigi-platform-kalmayacak-sirada-spotify-var%2F 

Videoda çalma listesinde görünen özelliğin sanatçılar tarafından kullanılabilir hale getirileceği tahmin öngörülüyor. Şu an test aşamasında olan hikaye özelliğinin tüm kullanıcıların erişimine ne zaman sunulacağı henüz net değil.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı