Teknoloji

Huawei İlk İnsansız Mağazasını Açtı

Huawei, Çin’deki yeni yenilikçi girişimini resmen tanıttı. Wuhan Optics Valley New Development International Center’da bulunan akıllı bir insansız mağaza hizmete girdi. Mağazada Huawei’nin sahip olduğu çeşitli elektronik ürünler bulunmaktadır.


Akıllı insansız mağaza, çevrimiçi siparişi ve yerinde satın almayı destekler. Malları çıkarmaktan sorumlu bir robot kolu ile donatılmıştır. Huawei’nin akıllı insansız perakende mağazasının personelin denetim sağlamasını gerektirmediği anlaşılıyor. Akıllı mağaza ayrıca 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.


Mağazanın Diğer Özellikleri
İnsansız mağazanın diğer özellikleri arasında 24 saat akıllı depolama, robot otomatik envanter, akıllı zamanlama yönetimi vardır. Hepsi kesintisiz insansız hizmetler sunmaya yöneliktir. Bu yeni insansız mağaza bir pilot program olabilir ve şirketin ürünlerinin müşterilere ulaşmasını sağlamanın yolları üzerinde çalıştığının bir göstergesidir.


Yakın gelecekte, Çin’deki çeşitli şehirlerde bu tür robotlu mağazaların daha fazla yayıldığını görebiliriz. Marka iş modellerinde yenilik elde etmek için bulut bilişim, büyük veri, nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi yeni programlara yatırım yapmayı planlıyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı