Teknoloji

Huawei ve Turkcell’den Mobil Ekosistem İşbirliği

Türk telekomünikasyon şirketi Turkcell, Huawei ile Huawei Mobil Servislerini (HMS) kullanma anlaşması imzaladı. Türk şirketi müşterilerine hizmet sunmak için Huawei’nin ekosistemini kullanacak. Huawei’nin Türkiye CBG yöneticisi Seth Wang ve Turkcell’in genel müdürü Murat Erkan, Türkiye’deki stratejik mobil ekosistem işbirliği konulu basın toplantısında ortaklığı doğruladı.


Bu ortaklığın bir parçası olarak, Türk Telekom HMS’yi yaklaşık 30 telefon uygulamasına entegre etmeye başladı. Bu cihazlar Nisan ayının başında mağazalarda ve çevrimiçi kanallarda satışa sunulacak.


Pazar Payını Attırmak İçin Yapılan Hamle
Geçen yılın başında ABD, Huawei’nin Amerikan şirketleriyle uğraşmasını yasakladı. Huawei’nin diğer yönlere uygulanabilir ve anında alternatifleri olsa da, Google Mobil Hizmetleri yeri doldurulamaz görünüyor.


Yasaktan sonra Huawei, Huawei Mate 30 Pro’yu GMS olmadan yayınladı. Bu, yasaktan sonra HMS’yi kullanan ilk Huawei telefonu. GMS olmadan, Huawei Mate 30 Pro, Google Play mağazasının yerini almak için HMS hizmeti ve AppGallery mağazası ile donatılmıştır.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı